Silny ból brzucha - jak reagować?Czasem czujemy nieprzyjemny ucisk z żołądku, innym razem zaś meczą nas dokuczliwe skurcze. Niezależnie jednak od tego jak długo męczą nas tego rodzaju objawy, to powinniśmy wiedzieć, jak reagować. Tym, którym towarzyszy silny ból brzucha (buscopan.pl) zaleca się w pierwszej kolejności konsultacje lekarskie. Oprócz tego można zdecydować się na zastosowanie odpowiednich leków przeciwbólowych.


Silny ból brzucha - jak reagować?

Foto: d.webgenerator24.pl


Warto jednak zauważyć, iż jeśli silny ból brzucha jest nie do zniesienia i nie mija po zażyciu leków, to wtenczas trzeba wezwać pogotowie. Prawdopodobne możemy cierpieć na ostry stan zapalny, bądź niedrożność. Czasem zdarzyć się może, że nieprzyjemne dolegliwości bólowe nie są aż tak silne, ale towarzyszą im inne objawy, typu: niedokrwistość, chudnięcie, zażółcenie skóry, czy stany podgorączkowe. Jeżeli zauważymy tego rodzaju dolegliwości powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do lekarz, by ten przeprowadził badania i stwierdził co wywołało u nas silny ból brzucha i inne objawy. Warto też zaznaczyć, iż konsultacji lekarskiej wymagają też z pozoru błahe ale uparcie powracające bóle brzucha. Konsultacja ze specjalistą jest tez konieczna w przypadku, gdy silny ból brzucha nie wycisza się po zastosowaniu jednej dawki środka, albo dolegliwości powracają.
1 Odpowiedzi do “Silny ból brzucha - jak reagować?”

  1. trol73
    2012-09-30

    Jeżeli mamy problemy z bólem brzucha, to warto zażyć tabletkę przeciwbólową. Mnie zazwyczaj boli brzuch, jak się czymś zatruję. Warto pamiętać także to, że częste bóle brzucha mogą świadczyć o jakiś poważnych objawach choroby.


Dodaj komentarzŚniadanie ze świeżych produktów to podstawa dnia i zdrowego odżywiania. Pamiętaj aby jeść jogurty owocowe oraz inne produkty mleczne. Zapraszamy do czytania naszego bloga na którym znajdziesz wiele przydatnych informacji na temat zdrowego odżywiania.